Lokalita

Lokalita nové byty Praha 3 - Panorama PražačkaPanorama Pražačka je umístěn na oválném pozemku ohraničeném ulicemi Za žižkovskou vozovnou a Kunešova v pražské tradiční residenční čtvrti Žižkov (Praha 3). Projekt nabízí bydlení v naprostém klidu a soukromí, neboť se jedná o koncovou lokalitu, kam zajíždějí pouze její rezidenti. Hlavní žižkovská dopravní tepna, ulice Koněvova, je navíc od lokality oddělena několika bloky stávající zástavby, takže zde vznikne skutečná oáza klidu.

Pražský Žižkov patří mezi tradiční a velmi žádané residenční lokality. Vyniká zejména rozvinutou infrastrukturou a kompletní občanskou vybaveností a zároveň snadnou dopravní dostupností do samého centra Prahy. Čtvrť je vyhlášena zejména množstvím hospůdek, kaváren, obchůdků a také bohatými možnostmi kulturního vyžití - můžeme zmínit Divadlo Járy Cimrmana, kino Aero či Palác Akropolis. I proto je někdy Žižkov nazýván jako "pražský Montmartre".

 

Park Prazacka nove byty Praha 3 mini

Část Žižkova – Pražačka – však navíc ještě vyniká množstvím zeleně a možnostmi sportovního vyžití.

Takřka za okny projektu se začíná svažovat rozlehlý park Pražačka, bytový dům tedy stojí na jakémsi ostrohu a z vyšších pater nabídne neopakovatelný panoramatický výhled na Prahu, byty v nižších podlažích pak budou mít výhled do klidné zeleně parku.

Západním směremem na park Pražačka navazuje park Vítkov, kde se nachází i známý Národní památník. Hned vedle projektu leží také Sportovní a rekreační areál Pražačka, který nabízí mimo jiné i krytý a venkovní bazén, posilovnu, tenisové a volejbalové kurty, hřiště na fotbal i basketbal. Další sportoviště se potom nacházejí na nedalekém Balkáně.

 

 

Dopravní dostupnost

MHD

Jen několik minut chůze od projektu se nachází zastávka tramvaje „Vozovna Žižkov" s několika tramvajovými linkami (1, 9, 11, 58). Tramvají trvá cesta do centra Prahy 20 minut, na stanici metra A „Želivského" 10 min.

Autem

Na magistrálu (Wilsonova) se autem dostanete do 10 min. Do 5 min. jste na Spojovací, na Štěrboholské spojce pak do 15 min.